Maškarní plesy milují všechny děti!

Plesová sezóna je pro nás dospělé vždy velkou událostí. Zejména my ženy si ji naplno užíváme a necháváme se unášet noblesní atmosférou, která ji provází. Snažíme se dostat alespoň na jeden z nich, abychom se na chvilku odtrhli od reality. Takové slavnosti však neobcházejí ani našich mrňousů. U nich však nejde o událost s přísnou etiketou, ale o oslavu, na které se mohou odvázat a stát se zároveň někým jiným. I proto jsou pro ně maškarní plesy tak oblíbené a těší se na nich možná mnohem intenzivněji než my na ty naše.

Jejich tajemstvím je tajemství.
Zní to možná trošku zvláštně, ale toto je to skutečné lákadlo, které polechtá zvědavost každého dítěte. Nenápadně se skrývají poza masku jiného člověka nebo stvoření a tajemně se převtělí do někoho jiného. Pokud se dokáží navíc dobře převléci, ostatní je tak dobře nepoznají a má to pro ně o to větší kouzlo. Malí prcka milují maškarní plesy kvůli jejich pestrosti.
Na jeden večer se stanou svými vysněným hrdiny nebo se přemění na oblíbené zvířátka. Vše je najednou takové jiné a atraktivnější, dějí se kolem nich zajímavé věci, všechno hraje zajímavými barvami, mají i sladké dobrůtky od rodičů, jednoduše je to něco úžasného, ​​na co se pochopitelně velmi těší. U větších dětí a teenagerů to má už trošku jiný nádech. Ne jednou se takové akce spojují s prvními láskami. Vzájemné jiskření je takto opředené jistou dávkou tajemna, které se opět dostává do hlavní role. Ať jsou již důvody tedy různorodé, maškarní ples má v sobě nepochybně velké kouzlo a přípravy na něj berou děti stejně zodpovědně jako my.

 

Nechte se inspirovat
Pokud jste již společně s dětmi absolvovali několik takových událostí, tak vám fantazie možná trošku dochází a nevíte si poradit s tím, do čeho jejich oblečete letos. Nápady lze nepřicházejí ani vašim potomkům a tak je načase nechat se inspirovat někým jiným. Pokud máte doma ještě malého prcka, můžete stále sáhnout po ověřených tipech. I když tu dlouhá léta fungují princezny, králové, pejsci, králíky a podobné pro nás už možná nudné kostýmky, pro ně je to stále novinka a jednou se budou chtít proměnit i na takovou trošku klišé masku. Později se již můžete trošku odvázat a zkuste jejich překvapit nápadem, který lze nečekali.
Pomozte jim proměnit se na jejich oblíbenou hvězdu. Inspirujte se jejich fotografiemi a pohľadajte v obchodech podobné kousky. Velmi preferovanou tématem mezi mládeží jsou aktuální upíři, vlkodlaci, ale i andělé nebo temné bytosti. Spusťte tedy fantazii i tímto směrem. Lze je zaujme přeměnit se na nějaké vysněné povolání. Prcka by se nepochybně potěšili, kdyby se mohly změnit na svého tatínka nebo maminku. Pokud chtějí překvapit spolužáků, mohou společně s dalšími blízkými kamarády vytvořit tzv.. týmovou masku, kde jednotlivé postavy budou na sebe navazovat.

Kolik stojí půjčovna
Tak jako při dospěláky, už i děti mají možnost využít služeb půjčovny. Různé karnevalové kostýmy vám usnadní rozhodování a postačí už jen výsledná úprava stylingu. Cena se v závislosti na kvalitě oblečení, ale také oblasti, kde si ho chcete půjčit pohybuje od deseti eur výše. Vše závisí také na náročnosti nabízeného zboží. Jednoduchý overal v podobě pejska bude stát méně než honosné šaty princezny. Pokud nechcete tolik investovat do jednorázové akce, zkuste se zeptat rodinných známých. Možná vám budou umět pomoci a půjčí vám kostým zdarma.

Vyrobte něco z domácích zdrojů
Spoléhat se nemusíte ani na jeden z těchto zdrojů. Pokuste se být kreativní a vymyslete něco z domácích zásob. Určitě to bude aspoň originálnější než na vlas podobné oblečení z půjčoven. Vezměte nějaký běžný kousek oblečení, Dokupte případně nějaké stužky, flitry a můžete udělat baletku, či krasobruslařka. S pár knoflíky na šatech můžete ušít knoflíkovou královnu nebo roztěkanou avantgardní návrhářku. Z huňatých materiálů vytvoříte ledajaké zvířátko. Pomoci si můžete i barvami na textilie, díky kterým můžete do tvorby zakomponovat i děti. Někdy může nadělat kouzla jednoduchý klobouk, který přetvoříte podle hlavního tématu a pozměníte tak docela obyčejný kostým.